Srpen 2013

American's Donuts vlastní práce

14. srpna 2013 v 21:13 | Kandee |  RECEPTY
Za tento recept jsem získala velikou pochvalu, je to jednoduché a tak dobré, vyzkoušeje americké koblihy s polevou.

Na deset koblížků si připravte

Koblížky
 • 250 ml vlažného mléka
 • 35 g droždí (já použila prášek do pečiva)
 • 80 g cukru moučka
 • 3 vaječné žloutky
 • 60 g tuku
 • 400 g hrubé mouky
 • 100 g hladké mouky
 • špetka soli
 • trocha horké vody
 • 950 ml rostlinného oleje (na fritování)
Poleva
 • 75 g másla
 • 250 g moučkového cukru
 • 8 ml vanilkové esence (místo toho jsem pokapala citónem)
 • přibližně 60 ml horké vody
 • a obalovala jsem to v kokosu

Jak na koblížky

 1. Opatrně smíchejte droždí (prášek do pečiva) s horkou vodou a nechte ho asi pět minut odstát, než napění.
 2. Ve velké míse spolu smíchejte pěnu z droždí (prášek do pečiva) mléko, cukr, sůl, vajíčka, tuk a dva hrníčky mouky. Celou směs například dřevěnou vařečkou pomalu míchejte a postupně přisypávejte další mouku tak dlouho, než se těsto přestane lepit na mísu. Poté těsto dalších pět minut hněte - aby bylo hladké a pružné. Pak dejte těsto do vymazané mísy, tu překryjte a umístěte na teplé místo, aby mohlo těsto nakynout. Těsto by mělo dvakrát zvětšit svůj objem - to že je již ideálně nakynuté zjistíte, pokud do něj píchnete prstem a vpich v těstě zůstane.
 3. Poté těsto přesuňte na pomoučený vál a vyválejte ho, do asi 1,5 cm tlustého hada, ze kterého následně utvořte koblížek (nemějte obavy, kobliha se asi 2× zvětší). Chtěla jsem si udělat americký, takže si nemusíte kupovat vykrajovač na koblihy, ale určitě vás něco napadne jak je z těsta vykrojit, já měla skleničku a malý otvor dovnitř jsem udělala vykrajovátkem kolečkem na vánoce, když se dělá perník. V rendlíku rozpusťte tuk spolu s moučkovým cukrem, vanilkovou esencí (citrón) a lžící horké vody (případně dle potřeby).
 4. Následně zahřejte fritovací hrnec s olejem na 175 °C a koblížky do něj vložte. Z obou stran je dozlatově ofritujte - hotové by měly být tehdy, až vyplavou na povrch. Můžete jim pomoci se obrátit, aby se z obou stran dostatečně osmažili, ale pozor jak se olej rozehřeje jde to velmi rychle a já měla co dělat aby nezčernali..:D vždycky ty první mám krásný a ty poslední špatné, Následně je vyndejte z oleje a namočte je v stále horké polevě. (opatrně na prsty až je budete namáčet, poleva je horká a já se spálila tak OPATRNĚ!!!

Časová náročnost

 • doba přípravy 10 minut
 • doba pečení 30 minut
 • celkem hotovo za 2 hodiny 40 minutZde moje Americké Domuts - s citrónovou polevou a kokosem


2 jsou lepší než jeden - má vlastní tvorba

12. srpna 2013 v 21:39 | Kandee
Na stránce youtube.com mám vlastní videa a chtělo se mi je zkouknout, tak sem posílám moc krásnou písničku s mými jablíčky. Je to už staré video, ale hrozně se mi líbí, video je ztvárněno v programu sony Vegas Pro 11, sem teprve začátečník, tak jsem s timto programem moc neuměla, ale pokusila jsem se.

více videí pod jménem - katy2419

Two is better than one

Takové pěkné zamilované..:)

Dotknutí

8. srpna 2013 v 22:06 | Kandee
Byl příjemný podvečer, tak jsem se šla s mým čtyřnohým přítelem projít do města, kde jsem zašla se i podívat na koncert, který připravil kamarád, od mé sestry. Zde na mě čekala i moje rodina až dorazim. Byla to přijemná procházka, s úžasnou vůní stromů a řeky Loučné. Pomalu jsem se blížila ke koncertu, bylo to venku u restaurace, takže pohoda, jenomže u tohoto místa, moc se psem nechodíme, ikdyž je tu moc krásný lesopark, pes má vždycky svěšený ocas a nechce jít dál, to už cítím narušenou energii a není mi dobře, ale když jsem ho povzbudila že na něho tam někdo myslí a čeká na něho hned byl veselejší. To jsem od toho trochu odběhla, ale to hlavní co jsem chtěla říct, že se mi stalo, něco zvláštního, šla jsem po okraji chodníku a najednou jako by se někdo, nebo něco na malinkou chvilku se mě dotklo na moji pravou dlaň, v levé jsem držela vodítko. Rychle jsem se otočila, ale nikdo za mnou nebyl.
Když jsme se celá rodina vraceli domů, tak zase na tom stejném místě se mě něco dotklo ale tentokrát to bylo na pravé rameno.
Možná to bylo tím že nad námi byly lípy a něco shodily, ale já sem na ně koukala a nic ani na chodníku nic nebylo.

Jak odblokovat svoji čakru

7. srpna 2013 v 16:00 | Kandee
Jak odblokovat čakry
Meditace na pročištění a odblokování čaker
Čakry jsou orgány našich jemnohmotných těl, takzvaná centra rotující energie, která slouží jako přijímače. Jsou rozvodnými místy systému energií člověka, v nichž se však ponejvíce ze stresových zážitků, z vnitřní prázdnoty, z různých strachů tvoří blokády. Tím dochází u jednotlivé čakry k ucpání, což způsobí, že životní energie nemůže volně proudit.

Před meditací bych chtěla upozornit, že nemusíte otevírat všechny čakry, protože nemusejí být všechny zablokované, proto u toho pomáhá kyvadlo.
Každý se může přesvědčit se svým kyvadlem jestli jeho čakra je zablokovaná, postup už nechám na vás, jak si ho uděláte, ale můj postup je velice jednoduchý.
Na papír, nebo do prázdného sešitu, jsem si nakreslila barevně všechny čakry, jenom jednoduše barevná klubíčka a ke každé čakře jsem přiložila své kyvadlo. Pokud se kyvadlo u té čakry točí tak není zablokovaná, pokud se ale jenom houpe ze strany na stranu, tak je blokovaná.
Čakru jsem si odblokovala a pak když jsem zase kyvadlo přiložila k čakře a zeptala se, jestli je odblokovaná, kyvadlo se točilo.

Jestli nevíte jak kyvadlo vypadá zde odkaz na moje kyvadlo:Meditace:
Každým nádechem se uvolňuješ a každým výdechem jsi klidnější. V této meditaci povedeš svoji pozornost na své hlavní čakry. Uveleb se tak jak ti je nejlépe do sedu nebo do lehu, já sedávám do tureckého dřepu. Nikdo tě nesmí rušit, proto svou meditaci prováděj venku, nebo doma s otevřeným oknem a třeba s Zen music (relaxační zenovou hudbou) a zavři svoje oči.
Až budeš otvírat své čakry představuj si jednotlivě barvy čaker jak okolo tebe září, mě to velmi pomáhá a ber si do dlaně svůj kámen. Kámen ti pomůže navýšit odblokování k harmonii čakry.
1 čakra kořenová
Vnímej spodní část páteře, u kostrče sídlí tvoje první základní čakra nebo-li kořenová.
Prociťuj červenou pulsující energii země, která proudí do tvé první čakry a v rytmu těla je krví rozváděna do všech buněk.
Vyslovením mantry LAM ti vibrace mantry pomohou tuto čakru odblokovat.
Nyní 3 x vyslov: "LAM"
Prociťuj tuto červenou tvořivou sílu. Otevřel jsi první bránu a první čakrou zůstáváš spojen s životní energií Země.
Drž ve své dlani, některý z těchto krystalů, které ti pomohou k odblokování.
Minerály k harmonizaci čakry: achát, heliotrop, tygří oko, granát, rubín, hematit, onyx,
růženín, záhněda2 čakra sakrální
Převeď svoji pozornost do druhé, sexuální čakry, která sídlí šířku dlaně pod pupkem. Sexuální čakra ovládá oblast pánve. Proudící jasně oranžová energie vnáší do tvé druhé čakry vibrace, které se šíří po celém těle.
Vyslovením mantry VAM ti pomůže čakru odblokovat
Nyní 3 x vyslov: "VAM"
Otevřel jsi druhou bránu a zaplaven štěstím zůstáváš spojen s plodivou silou života.
Minerály k harmonizaci čakry: citrín, karneol, zlatý topaz.3 čakra solární
Zaměř svoji pozornost necelou dlaň nad pupek, ke třetí solární čakře. Tato čakra ovládá spodní část zad, trávicí systém, břišní dutinu.
V jejím středu září zlatožluté světlo, které proniká do všech částí tvé duše. V těchto místech solární čakry cítíš stav své síly.
Vyslovením mantry RAM ti pomůže tuto čakru odblokovat.
Nyní 3 x vyslov: "RAM"
Odevzdáš se tomuto světlu, této zlatožluté záři.
Otevřel jsi další bránu, která tě naplňuje jasem a sílou.
Minerály k harmonizaci čakry: žlutý citrín, topaz, aventurín, sluneční kámen.4 čakra srdeční
Převe´d svoji pozornost ke své čtvrté srdeční čakře. Sídlí uprostřed hrudi ve výši tvého srdce. Každým rytmem tvého srdečního pulsu se srdeční čakra více otevírá, až se v jejím středu objeví zlatá zář, která naplní tvé tělo a duši láskou, štěstím a harmonii. Její symbol je lotosový květ s 12 okvětními lístky růžové nebo zelené barvy.
Vyslovením mantry YAM (jam) ti pomůže tuto čakru odblokovat.
Nyní 3 x vyslov: "YAM" (jam)
Otevřel jsi další bránu čakry.
Minerály k harmonizaci čakry: růžovo-zelený turmalín (meloun), růženín, smaragd, zelený kalcit, jadeit, azurit, avanturám, malachit, měsíček.5 čakra krční
Přenes pozornost ke své páté krční čakře, sídlící v krční jamce mezi klíčními kostmi. Čakra je bledě modré až bílé barvy. V tomto světle se cítíš svobodný, volný a přijímáš se takový, jaký jsi.
Vyslovením mantry HAM ti pomůže tuto čakru odblokovat.
Nyní 3 x vyslov: "HAM"
Otevřel jsi další bránu.
Minerály k harmonizaci čakry: tyrkys, sodalit, lapis lazuli, akvamarín, achát, celestín, safír.


6 čakra Třetí oko
Přenes pozornost k 6 čakře, mezi obočím. Její symbol je tmavě modré barvy. V tomto světle jsi otevřen novým poznáním a intuicím, jsi spojen s kosmickou inteligencí, která působí ve všem.
Vyslovením mantry KŠAM ti pomůže čakru odblokovat
Nyní 3 x vyslov: "KŠAM"
Otevřel jsi další bránu
Minerály k harmonizaci čakry: ametyst, nachový apatit, azurit, kalcit, safír, fluorit, lapis lazuli, sodalit.
7 čakra korunní
Zaměř pozornost na 7 korunní poslední čakru. Nachází se nad temenem hlavy. Je bílé až fialové barvy. Tato čakra ovládá lebku a mozek.
Vyslovením mantry ÓUM (óm) ti pomůže korunní čakru odblokovat.
Nyní 3 x vyslov: "ÓUM"
Otevřel jso poslední bránu. Nyní jsi propojen s jasným bílým světlem, které v sobě nese všechny barvy duhy a všechny tóny vesmíru.
Minerály k harmonizaci čakry: ametyst, křišťál, diamant, bílý jadeit, bílý turmalín, sněhový křemen, herkimerův diamant.

Pomalu otevři oči, jsi teď a tady.

Koupila jsem si kameny

7. srpna 2013 v 15:37 | Kandee
Je vedro, jak doma i venku, ale přece jsem si došla s rodinou na zmrzku. Popravdě mám radši kopečkovou s více chutí, ale dala jsem si točenou vanilkovou, rychle jsem ji slízla a hurá domů. Při cestě jsem navštívila moje oblíbené knihkupectví, kde jsem si koupila právě ty knížky, které doporučuji, dále zde mají také andělské svíčky pro čakry, víly, ale také léčivé kameny nebo-li krystaly, nemohla jsem odolat a tak jsem si dva koupila růženín (pro váhy) a onyx (pro kozoroha), tyto kameny nejsou pro mě podle znamení, koupila jsem je kamarádům. Až doma, když jsem si je přinesla jsem si uvědomila že je musím očistit, protože jsem je v krámě osahávala a jenom ten, který s nima pracuje, nesmí přijít do styku někomu jinému, tak jsem to v knížce četla.

Do misky s vodou na 24 hodin je tam ponechat aby se vyčistili a nabrali pozitivní vibrace. Rovnou sem tam dala všechny aby nabrali sílu.
(tyrkys se nesmí dávat)

a potom je ponechám na sluníčku aby se nabily.
Jestli máte nějakou otázku ohledně kamenů ráda pomůžu v komentářích popř. email - hanusova.katy@seznam.cz

Proč mám zablokovanou čakru

6. srpna 2013 v 13:08 | Kandee

Proč mám zablokovanou čakru?

...Zde najdeš odpověď

1.čakra (kořenová)
Umístění: kořen páteře, mezi konečníkem a pohlavními orgány (dva palce nad stydkou kostí).
Psychologická funkce: První čakra souvisí s množstvím fyzické energie a vůlí žít ve fyzické realitě. Pokud tato životní síla funguje naplno, člověk je vybaven silnou vůli k životu. Osoba s dobře vyživenou první čakrou je vitální a dává najevo "jsem tady a teď" a je dobře zakotvena ve fyzické realitě. Když je první čakra - kostrční centrum zablokované nebo zavřené, většina fyzické životní síly je rovněž zablokovaná a dotyčná osoba si příliš dobře nevede ve fyzickém světě. Není "tady". Vyhýbá se fyzické aktivitě, má slabou vůli k životu .Trpí nedostatkem fyzické síly, vyčerpání.
Barva: červená.
Element: země.2.čakra (sakrální)
Umístění: podbřišek (dva palce pod pupíkem).
Psychologická funkce: Druhá čakra souvisí se schopností lásky k druhému pohlaví. Její otevření umožňuje dávání a přijímání sexuální a fyzické rozkoše. Ten, kdo má otevřenou tuto čakru, pravděpodobně bude mít požitek ze sexuálního styku a bude dosahovat snadno orgasmu. Tato čakra se také váže na celkové množství sexuální energie osoby. Pokud je centrum otevřené, osoba cítí v sobě sexuální sílu. Pokud je tato čakra zablokovaná, bude slabá i její sexuální síla a potence. Tato osobnost pravděpodobně není v sexu příliš podnikavá ani aktivní a bude mít tendenci se mu vyhýbat a popírat jeho důležitost, což může vyústit v "podvýživu" v této oblasti. Tato osoba bude pravděpodobně postrádat také psychické nasycení, plynoucí ze spojení a fyzického kontaktu. Stejně tak záleží na vztazích jako takových - vy versus osoby vám blízké např. manžel či přítel, vaše děti či děti vašich sourozenců, sourozenci patří do této skupiny lidí také stejně tak jako vaši rodiče, dále pak kamarádi, spolupracovníci atd.
Části těla: pohlavní orgány, močový měchýř, soustava krevního oběhu, prostat, děloha.

Tělesné dysfunkce: obtíže s močovým měchýřem a prostatou, bolesti v bederní či krční části.

Element: voda.

Barva: oranžová.


3.čakra (solární)
Umístění: mezi pupkem a spodní částí hrudníku z přední části vnímáme tuto čakru v tzv. "trojúhelníku".
Psychologická funkce: Třetí čakru nazýváme "sluníčko v nás". Dobré fungování třetí čakry přímo souvisí s emocionálním životem. Jestliže je toto centrum otevřené a harmonicky funguje, zažíváme hluboce naplněný emocionální život, ale naše city nám nepřerůstají přes hlavu. Je-li tato čakra zablokována, zažíváme obrovské nekontrolovatelné výkyvy emocí. Pokud je centrum zavřeno, blokujeme svoje pocity, možná dokonce necítíme nic. Nejsme si vědomi hlubokého významu emocí, které nám nabízejí další dimenzi existence. Tato čakra je také velmi důležitým centrem z hlediska lidské pospolitosti a spojení jednotlivce s ostatními lidmi.

Části těla: trávicí soustava, svaly.

Tělesné dysfunkce: žaludeční vředy, trávicí obtíže, chronická únava, alergie, cukrovka.

Barva: žlutá či zlatožlutá.

Element: oheň


4.čakra (srdeční)
Umístění: střed hrudníku více k levé části.
Psychologická funkce: Čtvrtá čakra (nyní zelená) je centrem, skrze něž milujeme, přes něj proudí energie vzájemného spojení s veškerým životem. Čím je toto centrum více otevřené, tím větší okruh života dokážeme zahrnout do své lásky. Když toto centrum funguje, milujeme sebe, svoje děti, partnera, svoji rodinu, zvířecí kamarády, přátele, sousedy, spoluobčany, všechny lidské bytosti a všechna stvoření na této planetě. City lásky, které proudí touto čakrou nám často vhánějí slzy do očí. Když zažíváme tento otevřený stav lásky, uvědomujeme si, o co jsme byli předtím ochuzeni a pláčeme. Když je čakra otevřena, můžeme přijímat celou individualitu svých bližních. Vidíme jedinečnost a vnitřní krásu a světlo v každém z nich, stejně tak jako jejich negativní a nerozvinuté stránky. Pokud je čakra zavřena nebo zablokována , lidé mají problémy s dáváním lásky bez očekávání, že za to něco dostanou. Tato čakra je nejdůležitější při léčení. Souvisí také s pozitivním postojem k dosahování cílů v životě, kdy máme pocit, že i ostatní podporují tyto cíle, což se nám většinou potvrdí, protože my to tak prožíváme. Při špatné funkci máme špatnou představu, že Boží vůle a vůle ostatních je proti vám. Vidíme lidi jako překážky na cestě k tomu, abychom dostali to, co chceme nebo dosáhli svého cíle. Osoba se špatnou funkcí této čakry vnímá obraz vesmíru jako principiálně nepřátelský prostor, kde přežijí pouze ti nejsilnější. Při dobré funkci člověk zažívá vesmír jako laskavý, hojný a bezpečný, ve kterém je jeho existence vším okolo podporována. Čtvrtá čakra (nyní růžová) je centrem sebelásky. Sebeláska je velmi důležitá pro nás samotných, protože jí prochází naše vnitřní uspokojení a pokud je narušené, okolí vnímáme jinak např. podrážděněji nebo také s vědomím, že "nic nemůžeme", "nic nám nejde", "nic nevychází tak, jak bychom chtěli". Obě polarity jsou velmi důležité a měli by být v harmonii. Pokud převažuje jedna z barev, člověk to pozná na sobě samém většinou jako vyčerpanost nebo vyprahlost
.
Části těla: srdce, hruď, plíce, krevní oběh.

Tělesné dysfunkce: povrchní dýchání, vysoký krevní tlak, srdeční choroby.

Barva: zelená/růžová.

Element: vzduch.
5.čakra (krční)
Umístění: ve středu spodní části krku.
Psychologická funkce: Pátá čakra souvisí s přijímáním zodpovědnosti za potřeby svoje a druhých převážně v komunikaci. Zralosti je dosaženo a čakra funguje správně, když upustíme od obviňování ostatních a sami se snažíme zajistit si všechno, co potřebujeme a po čem toužíme. Centrum souvisí také s přijímáním toho, co k člověku přichází. Při poruše má člověk problém přijmout to, co k němu přichází, vidí svět jako negativní a nepřátelské místo a je opatrný. Spíše než lásku a podporu očekává nepřátelství, násilí a ponižování. Tento člověk umožní negativní informaci přístup k sobě. Když se otevře krční centrum, postupně bude přitahovat více podpory. Nakonec jí bude tolik, že centrum zůstane většinu času otevřené. Jestliže v sobě člověk najde sílu přiznat si, že příčina je v něm, dostane se přes tuto zkušenost a najde opět vnitřní důvěru. Cílem je proměnit všechny smyslné představy v důvěru v dobrotivou podporu vesmíru. Toto centrum také souvisí s tím, jak přijímáme svou roli ve společnosti a ve své profesi. Naše nejistota a pocit nedostatečnosti v této oblasti může být maskována pýchou, která nám slouží k tomu, abychom kompenzovali nedostatek sebeúcty. K tomuto centru také patří strach z chyby, který nám nedovolí sáhnout po šanci a dostat to, po čem tak velmi toužíme. Je v něm i pravda o našich osobních přátelstvích a sociálním životě jako takovém. Pátá čakra souvisí s propojením mysle a komunikace. Vážit slova, mluvit, ale ne příliš, aby naše slova nevedla k ublížení druhé osobě (záměrně). Říkat to, co nás "tlačí" na hrudi. Při poruše této čakry a následném ozdravném protočení vzniká "vodopád" slov, která vás "osvobodí". Vnímáme to jako "nic nám nebylo a je nám lépe".

Části těla: hrdlo, uši, nos, zuby, ústa, krk.

Tělesné dysfunkce: bolesti v hrdle, bolest krku, poruchy štítné žlázy, zvonění v uších, astma

Barva: modrá, tyrkysová.

Element: éter.


6.čakra (třetího oka)
Umístění: ve středu mezi obočím, prst nad kořenem nosu.
Psychologická funkce: Šestá čakra patří ke schopnosti vizualizovat a porozumět mentálním pojmům. Souvisí také s osobním pojetím reality a s tím, jak kdo z nás vidí svět a jak předpokládá, že svět bude na jeho podněty reagovat. Při poruše jsou mentální pojmy zmatené, představy o realitě nejsou pravdivé a jsou obvykle negativní. Člověk se jich drží, promítá je do vnějšího světa a vytváří si s jejich pomocí vlastní svět. Tvořivé myšlení bývá zablokováno nebo jsou naopak myšlenky velmi silní, ale negativní. Čakra souvisí také s realizací tvořivých myšlenek. Při správné funkci jsou myšlenky následovány příslušnou akcí, která jim umožní materializovat se ve fyzickém světě. U poruchy funkce stojí hodně námahy dosáhnout toho, aby myšlenka přinesla ovoce.


Části těla: oči, spodní část lebky.

Tělesné dysfunkce: bolesti hlavy, slábnoucí zrak, neurologické poruchy, zelený oční zákal.

Barva: indigo.

Element: světlo/telepatická energie.


7.čakra (korunní)
Umístění: vrcholek hlavy.
Psychologická funkce: Sedmá čakra souvisí s osobním vztahem ke spiritualitě a s integrací celé bytosti. Její fyzické, emocionální, mentální a spirituální stránky. Pokud je toto centrum zavřené, člověk nemůže plně zažívat svou spiritualitu. Pravděpodobně nezná "kosmický pocit", o kterém lidé mluví a nechápe jejich duchovní zážitky. Pokud je otevřené, doprovází ho spirituální zkušenosti, a to často ve velmi osobní formě. Takováto duchovnost přesahuje jakékoliv dogma a nelze ji lehce vyjádřit slovy. Spíše je to stav bytí, stav transcendence nad pozemskou realitu do nekonečna, který vyvolává pocit celistvosti, míru a víry a dává smysl lidské existenci.

Části těla: vrchní část lebky, kůra mozková, kůže.

Tělesné dysfunkce: citlivost na znečistění, chronické vyčerpání, epilepsie

Barva: fialová.

Element: myšlení, kosmická energie
Seznam čaker od kořenové po sedmou korunní čakru

DOPORUČENÁ KNIHOVNA
 • Meditace s anděly - Božena Koubová - cena (268,-)
 • Techniky na posílení AURY (Sedmidenní program na pročištění aury, Energie pro zdraví uzdravení a harmonii - Dr: Joe H. Slate
.Připravuje se....

5. srpna 2013 v 21:58 | Kandee
Připravuji článek o zablokovaných čakrách...proč ji mám zablokovanou
článek je výhradně o blokaci, ale můžu napsat i článek, jak odblokovat čakru.

Nádherná hudba s piánem

5. srpna 2013 v 9:44 | Kandee
Nádherná hudba, která vás pohladí po duši..


Léčivá Energie Stromů

4. srpna 2013 v 19:20 | Kandee


LÉČIVÁ ENERGIE STROMŮ

Ti z vás, kteří pracují s energií REIKI, vědí o čem je zde řeč. Avšak tuto energii může čerpat skoro každý z nás. Je třeba o ni slušně poprosit. Stromy jsou živé organizmy, které mají obrovské množství nashromážděné energie. Tuto energii nám však mohou poskytnout pouze stromy, které jsou silné, zdravé a nejsou nikterak zjevně poškozené. Pokud na vašem stromě roste nějaký cizopasní, třeba jmelí. Vyberte si raději jiný strom.
Energii těchto stromů můžeme cítit jako teplo, jemné brnění nebo lehké mravenčení na povrchu těla, zejména na rukou. Působí v těle jako startér ozdravných procesů a načerpání potřebné životní síly.

Jak čerpat sílu těchto stromů je hned několik způsobů. Někdo strom objímá, někdo se ho jen dotýká, staří lidé pod ním vysedávají a třeba indiáni se o něj opírali zády. Procházka v lese mezi stromy je pro každého z nás osvěžením a příjemným pobytem v přírodě. I tímto způsobem čerpáme. Jemné blahodárné účinky cítí více či méně každý z nás.


Přímé dobíjení.


Zde je dobré nemít na sobě různé kovové spony, ozdoby, šperky a řetízky, které narušují energetické pole nazývané též biopole.
Vybereme si strom, který je pro nás svým způsobem zajímavý a výjimečný nebo je v našem znamení zvěrokruhu. Prostě strom, který nás přitahuje a je dostatečně vzrostlý a silný. Zhluboka dýchejte, zavřete oči. Dotýkejte se stromu a najděte si svůj způsob jak přijímat tuto blahodárnou energii. Meditujte nebo jen prostě relaxujte a hlavně se uvolněte. Důležité je, aby vás nikdo nerušil.
Jeden z osvědčených způsobů je dotýkat se stromu čelem, rukama a špičkami bot. Pokud to okolnosti dovolí je lepší být na boso. Energie je silnější.
Soustřeďte se myšlenkou na energii stromu a zhluboka dýchejte. Energii ucítíte během krátké chvilky cca do 3 minut. Takto by jste měli setrvat 5 až 10 minut aby bylo dosaženo efektu doplnění energie. Ucítíte jak vámi energie prostupuje. Vaše tělo si vezme jen tolik energie, co potřebuje. Negativní energie, která je vás odchází přes nohy do země. Po dobití je nutné umět se od stromu odpoutat a nezapomeňte také poděkovat stromu za dodání energie. Patří to k rituálu slušných lidí a duchovního spojení.


Přijímání na dálku.

Tato metoda je stejně účinná a pomůže nám doplnit energii když jsme unaveni nebo vyčerpáni. Pomocí meditace si můžete svůj oblíbený strom představit a přijímat jeho energii na dálku třeba i ze svého domova. Co je třeba pro to udělat.
Způsob přijímaní je podobný jako u energií, REIKI, energií kamenů a dalších. Pohodlně se usaďte nebo si lehněte. Důležité je nekřížit ruce a nohy. Energetický tok se přeruší. Zapalte svíčku, zajišťuje očistu prostoru a vytvořte si podmínky, aby vás nikdo nerušil. Ve svých myšlenkách si vybavte svůj strom a pokuste se vizuálně udržet v jeho blízkosti. Poproste svůj strom o jeho blahodárnou energii, v potřebném čase a v souladu s vesmírnými zákony. Vaše tělo si vezme jen tolik energie, co potřebuje.

Ze začátku můžete mít pocit, že se nic neděje. Je to jen otázka času a cvičení a vy sami poznáte, že energie prochází. Dostaví se pocit úlevy a vy sami cítíte jak se vám navrací síla. Nic se nemá přehánět a proto není dobré čerpat energii ze svého stromu třeba každý den. Mohlo by se stát, že váš oblíbený strom uschne.
Nezapomeňte poděkovat za to, co jste dostali. Víc se od vás nežádá.
Způsobů jak přijímat energii je mnoho. Tohle je jeden z nich. Přizpůsobte se přírodě, odmění vás.

Lze rovněž předávat energii třeba na dítě, které ještě není samo schopno této techniky využít, Stáváte se tak prostředníkem této energie. Své ruce přiložíte na dítě a energie prochází přes vás až na dítě do míst kde se ho dotýkáte. Není zapotřebí dávat ruce na přesná místa. Tato energie si sama najde cestu do míst, kde je nejvíce zapotřebí.

Naše tělo spotřebuje během dne mnoho energie a průběžně tuto energii také přijímá. Třeba z potravin, barvou, hudbou, vůní, pobytem na slunci a v přírodě, odpočinkem a tak dále. Je potřeba, aby energie příjmu a výdeje byla v rovnováze.
Jsme prostě součástí jedné velké přírody. Kolektiv Magické pohody


STROMY PODLE ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU

Kozoroh - buk, jabloň, bříza, jilm
Vodnář - borovice, javor, topol
Ryby - lípa, vrba, javor, jasan
Beran - dub, akát, olše, túje
Býk - jilm, ořešák, topol, tis
Blíženci - jasan, kaštan, borovice, habr
Rak - bříza, jabloň, olše
Lev - topol, švestka, borovice, jilm
Panna - vrba, lípa, smrk, olše
Váhy - ořešák, olše, modřín, jilm
Štír - kaštan, hrušeň, ořešák, třešeň
Střelec - habr, buk, modřín, jasanENERGETICKÉ ÚČINKY STROMŮ


Akát (Robinia pseudoacacia)
Trnovník bílý
Naplňuje energií, posiluje optimismus a dobrou náladu, přináší úlevu od stresu.
- naplňuje nás silou a energií, dodává víru, optimizmus, ulevuje od stresu


Bříza ( Betula pendula)
Nevěsta zahrad. ,, Jsem naděje"
Bříza - očišťuje od nemocí, poskytuje duši klid, napomáhá při rozvíjení intuice a vnímavosti.
Ztělesňuje spolu s jabloní a fíkovníkem mateřskou lásku, onu bezpodmínečnou lásku, po které touží každá živá bytost. Strom zasvěcení, na jedné straně do poznání dobra a zla a na druhé straně do všeléčící a sjednocující lásky. Strom světla a štěstí, úspěchu, strom "středu" přináší vděčnost síle stvoření všude kolem nás. Skromnost, věrnost, trpělivost, smysl pro širší společenství. Schopnost rozdávat a pomáhat bližním, posiluje cit a smysl pro rodinu. Zahání chmury, působí dobrou náladu, ochrana.Borovice (Pinus sylvestris)
Matka moudrosti. ,,Jsem božské smíření"
Borovice - čistí tělo a mysl, léčí dýchací cesty, navozuje duševní rovnováhu
Přináší štěstí, povzbuzuje pozitivní příjímání sebe sama, posiluje duševní rovnováhu, napomáhá k opatrnosti, pečlivosti i pilnosti. Pomáhá při kašli i rýmě, při dýchacích obtížích všeho druhu.Černý bez (Sambucus nigra)
Vyhledává blízkost lidí. Má neobyčejně silné vyzařování. ,,Když začal být svět špatný, ukryly se všechny víly do bezu." Omlazuje duši a tělo, dodává energii, sílu i chuť do života. Symbolizuje život, lásku a smrt. Též smutek a utrpení (údajně byl z něho zhotoven kříž, na kterém byl ukřižován Ježíš a později se na něm oběsil Jidáš). Kvete na sv. Jana Křtitele, jako dík za cestu, kterou Jan Křtitel připravil pro Syna Božího Ježíše.
Sídlo mocných duchů a dobrých vil s velkou silou proti zlým mocnostem. Je spojen s velkou přírodní bytostí země. Sázel se u domu pro šťastné manželství a bohatou úrodu. V léčivých schopnostech před ním poklekněme a děkujme!Dub (Quercus petraea)
Životní síla. ,,Jsem duchovní síla." přibližně 300 druhů
Dub - poskytuje vnitřní sílu a sebedůvěru
Nedá se pokořit, podporuje odvahu a sílu, zodpovědnost a radost ze života. Poskytuje ochranu malým a slabým - mír. Pomáhá stát se tím, čím opravdu jsme (být sám sebou), při zoufalství a malomyslnosti, podporuje myšlení a rozhodování. Dodává zdraví.
Buk - léčí bolesti hlavy a nespavost, působí proti stresu, je vhodný pro meditaceHrušeň (Pyrus communis)
Zvláštní moc očištění od jedu v organismu, kultivace mužské energie ( léčení poruch potence) posiluje srdce, příznivá na střeva.
Hrušeň - kultivuje mužskou energii, léčí poruchy potence, čistí organizmus od jedůHabr (památník loajality)
Úcta k životu. Dnes už velmi vzácný, nejtvrdší evropské dřevo. Probouzí důvěru ve vlastní energii a schopnosti, dodává sílu vydržet a překonávat všechny nesnáze, pomáhá v toleranci a vyrovnání rozdílu. Má mnoho citu pro spravedlnost a chápání souvislostí, má smysl pro čest a velkorysé odpouštění, je proti absolutním soudům, proti každému fanatismu, raději přejímá vinu i nevýhody na sebe, má schopnost zachovávat správnou míru. Věrně slouží člověku.Jabloň (Malus domestica)
Posvátný strom.
Jabloň - symbolizuje dlouhověkost, ženskost, ovlivňuje plodnost, vhodná pro meditace
V keltské mytologii symbol dovršení a moudrosti. Strom lásky, poznání dobra a zla, symbol dokonalosti. Výrazem spojení člověka s přírodou, mezi životem a smrtí, mezi tímto a oním světem (sjednocuje oddělující). ,,AVALON" = jablečná země - keltské označení pro nadpřirozený svět - zemi blahobytu a míru - ráj. Schopnost pomáhat trpícím. Pomáhá při pocitech nečistoty a hanby. Stimuluje harmonii a vnitřní očištění. Ženský princip, plodnost, dlouhověkost, posiluje nervovou soustavu i srdce. Věčné mládí a blaženost.Jasan (Fraxinus excelsior)
,,Jsem život."
Jasan - aktivuje podvědomí, pomáhá při depresích
Pomáhá svobodě, posiluje schopnost chápat posloupnost věcí i života, posiluje vůli, mírní deprese i smutek. Posiluje vnitřní připravenost, nezávislost, ctižádost (pozor na chorobnou!). Germáni věřili, že první muž byl z jasanu a žena z olše. Má moc nad vodou. Výroba luků, šípů, oštěpů. Kouzelné hole (Druidové). Aktivuje sílu vůle a podvědomí, proti depresím, posiluje tělo při problémech a starostech, rozptyluje obavy.Javor (Acer)
Javor - mírní horečky, léčí otoky, tiší emoce, léčí nervozitu a nespavost, zklidňuje děti
Posiluje otevřenost poctivost, bojuje o identitu, má rád pohyb, hledání věčných pravd, duchovna a víry. Dlouhověkost, mírní horečky, tiší emoce, zklidňuje děti, léčí nespavost.Jeřabina (Sorbus aucuparia)
"Miláček ptáků."
Byla zasvěcena Donarovi. Přináší štěstí, chrání před zlými kouzly.
Lidé narozeni v těchto dnech rádi zkrášlují a zlepšují svět. Záleží jim na vztahu člověka k člověku. S postupným stářím se stále více stavějí do služeb svého okolí. Přitom však dokáží uniknout nebezpečí závislosti na lidech kolem sebe. Nesnaží se dosáhnout uznání, jako jiní, pracují důsledně na zdokonalení sebe sama. Nepociťují prázdnotu, když nemají úspěch a uznání, jelikož jim zůstává radost z vlastního pokroku.
"Zlepši sebe sama, pak můžeš zlepšit svět." Toto heslo je velmi vystihuje.
Však jejich snaha o své zdokonalení, může být až chorobná, že se stanou osamělými. Ale osamocení těmto lidem nesvědčí, bolí je to a trápí. Proto i když žijí v harmonii sami se sebou, jakoby povýšeni nad svým okolím, raději zahalí své světlo. Převezmou zodpovědnost za nedostatky a uvelebí se v lidské nedokonalosti. Však časem zjistí, že se takto přepínají ze strachu ztráty lásky a sympatií. Za určitých okolností jim to může bránit najít pravou cestu k sobě samému. Nestačí harmonii hledat, ale i žít se svými partnery a okolím.Jilm (Ulmus)
,,Jsem oběť."
Velmi vzácný. (Nejcitlivější strom na okolní vlivy a exhalace). Podporuje velkorysost, dobré smýšlení, pilnost, spolehlivost, tvůrčí sílu, smysl pro spravedlivou míru. Dodržuje pravidla hry, má ochotu pomáhat. Chce jít svou vlastní cestou, pomáhá překonat strach, je individualista.Jalovec (Juniperus communis)
Dárce života.
Posiluje a osvěžuje, zahání zlé duchy, posiluje a podporuje nervy a psychiku, povzbuzuje. Hojně užíván v aroma-terapii i léčitelství. Staré pořekadlo: ,, Užívejte jalovec, jezte bedrník, nebudete stonat, nebudete mřít. Jalovcový prut sloužil jako zbraň proti zlým duchům.Kaštan jedlý (Castanea sativa)
Kaštan - šíří kolem sebe klid a pohodu, léčí klouby a žíly, ovlivňuje růst vlasů
Otevírá cestu k humoru, pomáhá nalézat pravdu, nesnáší faleš a lež, napomáhá v hledání a uvědomění si harmonie mezi rozumem a citem (Závisí na vaší snaze!). Také k rozpoznání tenké hranice mezi lží a pravdou. Vhodný na srdce, krevní oběh, ledviny, při špatném stavu vlasů.Lípa (Tilia)
"Svaté dřevo."
Lípa - strom lásky, léčí a posiluje srdce, učí vyrovnat se s problémy a odpouštět
Symbol Slovanů (náš národní strom). Symbolizuje něžnost a jemnost slovanské povahy. Přináší štěstí. Ochrana proti zlým mocnostem, pomáhá nalézt čistou pravdu a smířit rozhádané strany. Zvyšuje citlivost na vyšší duchovní úrovně. Léčí a posiluje srdce, proti nespavosti, horní cesty dýchací, žaludek, střeva. Má omlazující účinek.Líska ( Corylus avellana)
"Strom počátku."
Ochrana před chaotickými silami nadpřirozeného světa (bleskem, ohněm, hady, divokými zvířaty, nemocemi a zlými kouzly).Též strom moudrosti, inspirace, poezie a věštění. Do lísky prý nikdy neuhodí blesk, neboť podle legendy pod ní často odpočívala Panna Maria. Rozjasňuje mysl, odhání chmury. Spánek pod lískou přináší významné i jasnovidné sny. Kdo u sebe nosí lískový prut má ochranu proti zlým mocnostem onoho světa, ale může i síly a energie nadpřirozeného světa vysledovat - řídit - ovládnout, nebo je ,,odtamtud" převést na tento svět. Lísková hůlka je pro znalce a dobrého člověka opravdovou kouzelnickou hůlkou. Zasvěcenec dokáže nalézt skryté poklady, vodní prameny, ovlivnit počasí. Je zasvěcená tzv. Bílé Bohyni plodnosti.Olše (Alnus)
"Strom přicházejícího konce."

Olše - pomáhá v nesnázích od bolesti, léčení frigidity, obnova sil, je vhodná pro meditace
Obnova sil, posiluje duševní moc člověka, ochrana před hádkami a spory. Pomáhá v nesnázích a od bolesti. Na píšťalku z olše se přivolává vítr. Germáni věřily, že první muž pochází z jasanu a žena z olše.Oliva (Olea europea)
Druhý nejdéle žijící strom v Evropě (až 2000 let).
Symbolem pro štěstí a blahobyt. V malých a velkých světech pomáhá k harmonii, spravedlivosti a kráse kolem nás. Sloužit společenství - pro spravedlnost, nezištná obětavost, odvaha, střídmost. V bibli se říká, že holubice přinesla na Noemovu archu olivovou snítku jako symbol naděje a míru.Ořech vlašský (Juglans regia)
Též královský.

Ořešák - léčí mysl, hodí se k meditacím
Pomáhá jít do věcí naplno s velkou trpělivostí. Podněcuje objektivu a svobodný pohled na věc. Posiluje sílu podvědomí. Léčení mysli a spojení s vyšším já. Pomáhá ženám v přechodovém období a při přecitlivělosti, obnovuje ženskou plodnost.Smrk (Picea abies)
"Strom života."

Smrk - posiluje nervovou soustavu, dodává sílu, léčí revmatizmus, bolesti zad a páteře
Bdí nad každým zrozením, dodává pocit síly a pevnosti (životní síla). Upevňuje nervy, při revmatismu, bolestech zad a páteře.Škumpa (osvobozená minulost)
Je souměrná. Užívá se v homeopatii - klouby, nehybnost, záda, příušnice, nespavost, atd...
Pro individualisty, pro lidi, kteří byli fyzicky i psychicky týráni, zažili ponížení, ztratili úctu k sobě, nenašli zastání... Má neobvykle zbarvené dřevo a lidé ji nemají příliš rádi kvůli jejím rozpínavým kořenům. ,,Asi má velkou chuť žít a nevzdávat se - nepustit se."Švestka
Původně slíva, k nám se dostala od Římanů.
Švestka - chrání, vypuzuje zlé duchy, ovlivňuje partnerské vztahy
Pochází z orientu. Má v sobě mnoho energie. Pomáhá léčit partnerské vztahy. Chrání srdce, celková ochrana.


Třešeň (Prunus avium)
Pomáhá při strachu, mobilizuje odvahu, snižuje únavu, kultivuje energii ženy.
Omlazuje tělo i obličej, pozitivní vliv na potenci.
Třešeň - kultivuje ženskou energii, snižuje únavu, je vhodná pro meditaceTopol (Populus)
Přes 30 druhů. ,,Rád sedí pevně v sedle."
Pěstuje a opatruje své vztahy, nabízí spolehlivost těm, kdo jsou spolehliví. Skromnost, otevřenost, mnohostrannost. K navazování kontaktů a ke komunikaci, je otevřený. Překonává nejistotu.Vrba (Salix)
,,Jsem láska."
(Strom měsíčního božstva, přes 300 druhů)
Velká schopnost tolerance a soucítění s lidmi, živoucí vnímání života jaký je a jaký by mohl být. Napomáhá intuici a citu. Zachovává svěžest, klid a mír. Symbol moudrosti a inspirace. Stimuluje pocit zodpovědnosti, též odpuštění a viny. Může být symbolem smutku, ale také obnovy víry v znovuzrození. Přináší schopnost na nazírání do budoucnosti. Ochrana před zlými vlivy.Taková malá otázka pro vás:
Chci se zeptat, jestli někdo v okolí Litomyšle, to provádí to objetí stromů, byla bych ráda, kdybych nebyla jediná, kdyby někdo semnou soucítil energii.

Ale je mi smutno, dozvěděla jsem se že naše lesoparky napadla zákeřná houba a větve stromů tam padaj, takže nemáme volný přístup, do lesa, jak na Černou horu, tak do Nedošína a já jsem se těšila, že si zajdu do krásné přírody, ted nevím kam mám jít obejmout strom. :(