Září 2013

Téma o sukulentech i jiné...

17. září 2013 v 13:38 | Kandee
Ahoj, všichni
Strašně mě baví pečovat o zahrádku a pěstovat květiny a sukulenty, pár fotek jsem už tady měla, ale blog se pořád obnovoval, takže sem to smazala, už ani nevím proč, ale řikám si ted se mi povedlo rozmnožit jeden sukulent listem a jsem z toho nadšená, třeba by se toto téma sem hodilo, jak vlastně jsem je dokázala rozmnožit a po stránce trpělivosti, jsem se dočkala, nových výrustků.

Ještě zvážim, jestlii to sem dát, tahle stránka není o rostlinkách, vlastně nemá jenom jedno téma, jejich tady více, protože svým blogem dávám najevo, jaká jsem a co mám ráda, je pravda že každý člověk toho má rád hodně, mnoho různých věcí i já, ale mě by se to sem vše nevešlo :D, takže vybírám spíše témata, která by vás mohla aspoň trochu zajímat či upoutat.

A ještě jedna poznámka:
Hrajete někdo virtuální hry na pc? a hrajete zrovna někdo Howrse.cz? Staráte se tam o koně, závodíte, máte vlastní jezdecké centrum?
Moc bych prosila o blahopřání, nebo o přátelství. Děkuju :) Jméno hráče Kandee

Hezký den přeje Kandee

Jak na koblížky článek dopsán

13. září 2013 v 9:52 | Kandee
Dopsala jsem článek o amerických koblihách

NOVINKA = SkusimMarcipánovou RŮŽI

13. září 2013 v 9:35 | Kandee |  RECEPTY
MARCIPÁNOVÁ RŮŽE


Marcipánová růže jak pravá
Omlouvám se, ale zatím se mi marcipán vůbec nepodařil, je k tomu potřeba sušené mléko a u nás ho vůbec neprodávají, takže mi je hriozně líto, že můj výrobek neuvidíte.

Recept:
Suroviny:
10 dkg polotučného sušeného mléka, 10 dkg moučkového cukru, 1 bílek, 1 lžíce oleje a 1 lžíce medu

Postup:
Suroviny smíchejte na vále dohromady, nejlépe rukama řádně protáhněte. Dále přibarvujeme potravinářskými barvami, které přidáme do malého množství vody a do marcipánu přidáváme po kapkách, až získáme požadovaný odstín.

DŮLEŽITÉ:
pokud se vám marcipán lepí, podsypávejte krémovým práškem, neboli doma vanilkovým pudingem, bude jemný a důležité je všechny sypké suroviny přesít přes síto, nepřidávejte cukr, bude se lepit ještě více

ZDE VIDEO NA RŮŽE - VELICE JEDNODUCHÉ


Levandulový olej

13. září 2013 v 9:15 | Kandee

Zdravý Levandulový olej


Epic Music 1 hour

10. září 2013 v 17:08 | Kandee

Flower's FB HRA

10. září 2013 v 12:11 | Kandee
Ahoj založila jsem na FB stránce hru Uhodni název rostlinky.
Proč ne, aspoň budeme vědět co u nás roste, možná ani nevíme co je to za strom, poznáváme, jak třeba vypadá habr, nebo bříza, nebo šeřík a co je wistárie?
Budu se snažit více zapojovat lidi do mé stránky Tvůj úsměv mě dokáže uzdravit.

Je to velmi jednoduché, už jsem na tom začala i pracovat, musíte poznat, o jakou rostlinku či strom jde, musíte napsat české a latinské jméno.

Když neuhádnete nic se neděje, můžete jenom lajknout a já po 5 - 10 lajků napíšu správný výsledek. :-)

Ještě přemýšlím, jestli tuto hru přidám na mé stránky, jestli někdo nemá Facebook a rád by se do této hry zapojil, ať mi sem napíše, do tohoto článku (Flower's FB HRA)
Budu se těšit :-)

Objala jsem si svůj strom

1. září 2013 v 20:05 | Kandee
OBJALA JSEM SI SVŮJ STROM

Když jsem se přistěhovala, z paneláku do rodinného domku, teprve potom jsem více začala naslouchat přírodě, a věcem, kterým jsem nerozuměla ani nevěděla, že dokážu vidět, jakou jsou skřítkové (spíše jim říkám malé víly, které se schovávají v korunách stromů), světla energie, malé mihotající se častečky energie, andělé, auru.

Ale hlavně mě upoutaly stromy a o nich jsem se chtěla dozvědět něco víc. V předešlém článku je vše o stromech, jak snimi navázat kontakt.

Na světě je tolik stromů, mohla jsem si obejmout jakýkoliv strom, který se mi líbil a on mi mohl poslat svoji energii a já zas jemu, jenomže jsem měla problém, stalo se to, že když jsem zašla do lesa, žádný strom se mi nelíbil a nezdálo se mi že by mi nějaký strom chtěl poskytnout energii, možná si to vykládám špatně , možná jsem ještě nebyla dost připravená se setkat se stromem a učit se energii, kterou by mi poslal, zkusila jsem to, ale na první cítění se mi strašně zamotala hlava a cítila jsem jak všechna energie neplyne v klidu, musela jsem z lesa odejít.

Pořád jsem si představovala, jaký by to bylo, jak sedím u stromu a koukám nahoru do jeho koruny, opírala se o jeho kmen a cítila se s ním v bezpečí.

Jednoho dne, jako každý jiný, chodívám s pejskem na pole, kde je pár stromů, jabloně, třešně, břízy, šípková růže..a vždycky se tam cítím šťastně a útulně, jako malá jsem nad tím moc nepřemýšlela, neměla jsem rozum, ale jak jsem rostla, začala jsem si něco uvědomovat, až jednoho dne, jsem zase šla na pole a zastavila jsem se u jednoho stromu, byla to třešeň, která tam pořád stála a stojí.


Teprve v tom okamžiku, jsem si něco uvědomila, po všech těch letech, co jsem jí vídala, trhala jsem třešně, děkovala za tak výborné jídlo, sedla si někdy u ní, jsem ucítila, že mě má ráda a já ji, nic tak krásného jsem necítila, uklidňuje mě a hojí špatné vzpomínky, objala jsem jí a políbila a ona mě zase pohladila svými listy..:D.
Dočetla jsem se že pro svůj strom můžete darovat krystal, křišťál, já jsem tento kámen neměla tak jsem jí dala 2 ametysty jeden ke kořenům a druhý do koruny, mezi větve.


Skoro každý den chodívám, za ní, obejmu, políbím, ale když spěchám tak zamávám.
Nevím kolik jej jí let, ale říkám jí moje malá holčička, protože vypadá úžasně a já ji mám moc ráda.
Ona si mě už dávno vybrala, jenom já jsem na to nepřišla, ale já a ona k sobě prostě patříme.
A okolo sebe má skvělé stromy, břízy, javor, ostatně bych mohla objímat všechny stromy co tam jsou okolo ní, ale ona je jenom moje.

Foto - střešeń