Červenec 2014

malá upoutávka, chci draka!!!

24. července 2014 v 19:55 | Kandee
Film - pohádka
Jak vycvičit draka 2
Líbí se mi jednička byla také dobrá, ale dvojka byla lepší, nové postavy a noví draci, nové soundtracky a písničky. Zamilovala jsem se do draků ještě víc, když jsem je viděla kreslené. Jsou tak roztomilý, taky bych chtěla malého dráčka domů.

Uvažovala jsem nad tím, jestli by někde neprodávaly podobné zvíře jako je drak, poradily mi koupit agamu, ano vypadá jako drak, bohužel bez křídel, ale i tak vypadá jako drak, třeba agana vousatá. Ještě jsem se nerozhodla jakou pořídit. Ani nemám s nimi žádné zkušenosti. Jaká by byla nejlepší, no chtěla bych nějakou aby se nejvíc podobala bezzubkovi :D.

článek o drakaria.cz

24. července 2014 v 19:48 | Kandee |  MoJe FantaZie
Ať je to středověk, vikingové, rytíři či draci, vždycky mě u nich něco upoutalo, jako jsou šperky, brnění, souboje na koních a mnoho dalších..Nedávno jsem tak přelétala nad internetem, ani nevim už co jsem hledala a najednou jsem klikla na nějaký odkaz drakaria.cz. Na první pohled jsem jenom prolétla očima menu a třeba klikla na šperky, hned se mi tam zalíbili náušnice s kamenem tyrkysem a přívěšek z modrého sklíčka, který září ve slunečním a měsíčním svitu. Objednala jsem a asi za 2 dny jsem dostala balíček.

Obchůdek má za úkol přiblížit kus naší historie v podobě zejména řemeslných a šperkařských skvostů nejen stejně zaměřeným lidem, ale i těm, kteří v dnešním světě již téměř zapomněli na to, že půda, po které chodíme, patřila našim předkům, kteří ji mnohdy skrápěli potem, krví i slzami.

Posádka Vám přiveze řemeslné zboží inspirované kulturami starých Keltů, vikingů a Slovanů, název Drakkaria (odvozeno od vikingských dračích lodí - drakkarů).

Obchod nabízí sekce, kde si příjdou na své sběratelé, esoterici, příznivci LARPu a fantasy či např. nadšenci do metalové hudby a goth módy. Stále však platí: základy patří původnímu "pohanskému" obchodu se silným ovlivněním keltské kultury.


Tao sond V Jihlavě

18. července 2014 v 22:57 | Kandee
Dne 18.07.2014 v 19:00 - 21:00 hod
ZNĚNÍ TIBETSKÉ MÍSY
TAO SOND PAAVO A KAI + ČAJOVNA KUBA A PAŘÍZEK JIHLAVATato relaxace nad šálkem dobrého, pro mě čínského čaje z mraků a mlhy, při zvucích a vibracích tibetských zpívajících mís, gongu a zvonečků a další nástrojů, mi přineslo hluboké uvolnění a harmonizaci čaker, ducha a i těla.
Nikdy jsem na takovém koncertu nebyla, a to co jsem dneska zažila bylo pro mě něco fascinující, hudba která procházela sem a tam, od stolu ke stolu, byla silně uklidňující pro moje čakry s příjemnou vůní čajů a vonných tyčinek. Hudba se do vás vžila ,a když jste zavřeli oči a ponořili se do oné hudby, bylo to opravdu moc krásné.
Cítím se příjemně a mám dobrou náladu.

Nákres 1.

15. července 2014 v 17:52 | Kandee
Měla bych už nějakou představu o tom jak by to mohlo vypadat, a proto jsem si vytvořila nákres našeho balkónu. Mám ráda barevnost a pestrost, ale jenom to nemůže vypadat přeplácaně a nemožně. Venkovní nábytek máme do šedé barvy, takže vybírám podle toho, jak by to spolu šlo. Přítel tam má zasazené břečťany a já wistárii, už jí lezou další lístky, jsem ráda, ale wistárie je pomalu rostoucí, to mi nevadí, ale proč wistárii, no protože hezky kvete a fialová barva se šedým nábytkem vypadá úžasně. No truhlíky na okně a na samotném balkonu, budu evidentně měnit, letničky, dvouletky.. Na kulatém stolu mám proutěný šedý košík, kam umístím levanduli. Dole v rohu mám šedou lucernu, párkrát jsem to viděla na internetu ale i v obchodech a strašně se mi to zalíbilo. a přidáme ještě pár svíček, pro večerní atmosféru a pár asi kovových ptáčku do závěsu přidám.

nákres je jaký je :D pastelkami snad bude aspon trochu vidět, ale tak snad máte představivost.

Jsem tu :)

14. července 2014 v 19:02 | Kandee
Konečně jsem se přestěhovala k příteli do Jihlavy a daří se. Momentálně se hledá práce, ale konečně mám dost času na blog. Začala jsem proklikávat moje recepty a říkala jsem si že budu přidávat jenom dezerty, protože za dezerty dostanu vždy vetší pochvalu, ale i ostatní jídla jako hlavní chody mi jdou na výbornou. Ještě u rodičů, kdy jsem vařila se mi jídla moc nevyvrbyla tak dobře jako ted, no co si přítel řekne mu udělám, až se sama divím jak mi to jde, zrovna dneska byla roštěnka s těstovinami a dokonce jsem musela přidat nášup, jak chutnalo, zatím dělám taková ta jednoduchá jídla, kde se člověk moc nezapotí, ako špagety, zapečené brambory, ryzoto, kuřecí plátky s hranolkami, muffiny a perník, nebo čína. Rychle se to nejlépe hledá na internetu.
A kromě toho jsem zahradník takže i ten náš balkon v pátem poschodí musí vypadat hezky, když už nemám tu zahrádku. Krásný stolek se židličkami jsem si koupila a pak ještě dokoupím nějaké ty doplňky. máme tam wistárii a břečtan, to bude moc hezké až se to bude pnout po zdech. Koupila jsem si také šedý košíček do kterého umístim levanduli a ještě ty lucerny se svíčkou vypadají moc pěkně. Chci se tam cítit útulně jako doma.
až si zútulním balkonek ukážu foto :)

Třešňová buchta s tvarohovým krémem a čokoládou

3. července 2014 v 16:02 | Kandee |  RECEPTY
Třešňová buchta s tvarohovým krémem a čokoládou

Dostala jsem plný koš třešní, takže, jsme hledali nějakou jednoduchou buchtu či koláč a pochopitelně přítel chtěl s čokoládou. Tato buchta se mi na první pohled hned líbila a její postup vypadá docela jednoduše, takže ikdyž jsem neměla ruční šlehač nebo mixer, dalo se to i zadobře s obyčejnou vařečkou :D. a chutná výborně, dovezem i rodičům ochutnat, hlavně mě bavilo pak tam dělat s čokoládou ty vlny :D.


Koláč s třešněmi a

Na těsto
450 g hrubé mouky
300 g másla
250 g moučkového cukru
5 vajec
2 lžíce kakaa
1 třešňový kompot nebo (vypeckované třešně)
2 čokoládové polevy
1 prášek do pečiva


Na krém

250 g tvarohu
200 g másla
200 g moučkového cukru
1 vanilkový cukr


Postup:

Máslo utřete s cukrem do pěny a vmíchejte vejce.
Pak přidejte mouku smíchanou s práškem do pečiva. Těsto by mělo mít takovou konzistenci, aby ho bylo možné vylít na plech (můžete podle potřeby přidat mléko).
Do poloviny těsta přisypte kakao a dobře promíchejte.
Plech s vyšším okrajem vyložte pečicím papírem nebo vymažte máslem a vysypte hrubou moukou.(osobně já vymazávám plech olejem a vysypu kokosem)
Vlejte světlé těsto, poklaďte třešněmi a pak zalejte tmavým těstem. Dejte péct na 30 minut do trouby předem vyhřáté na 180 °C.
Po vychladnutí potřete krémem připraveným z másla, tvarohu a cukru.
Nakonec polejte čokoládovou polevou, do které vidličkou udělejte ozdobné vlnky.
Dobrou chuť :)