Říjen 2014

Podzimní aranžmá

12. října 2014 v 16:15 | Kandee |  MoJe FantaZie
Máme tu podzim. Toto období mám strašně ráda, krásně všechno voní, krásné zbarvéné listí, podzimní kvítí, jehličí, šišky, hřejivé slunce, dýně a vše co k tomu patří. Na podzim si dělám podzimní výzdobu věnce a květináče, snad se vám zalíbí moje díla jako mě. Potřeby jsem sehnala levně a některé trochu dražší např: Nanu nana, květinářství, nebo keramika a dárky, sušina. Výrobky jsou převážně lepené tavnou pistolí, dá se použít vše co vás napadne, jak v obchodech tak v přírodě :). Je k tomu hlavně potřeba nějaký ubrus nebo noviny, aby jste neušpinili stůl, tavičkou např. pak zahradnické nůžky, obyčejné nůžky, stuhy, sušinu, umělé ozdoby apod.


1. Věnec mám u přítele vedle dveří na zdi, ozdoby jsou umělé. Celý věnec je z proutí nastříkaný na šedou barvu


2. Věnec je také lepený - umělé listy a květy + šišky, žaludy, kaštan a dřevěné kuličky - věnec pro mamku


3. 2 květináče - umělé ozdoby (jablíčka, dýně,kukuřice, hrušky), dřevěné plody, bukvice, šišky, slaměnky, mech, modřínové větvičky, zbarvené listí a 2 dřevená srdíčka. Vnitřek obalu květináčů obsahuje šedý florex, něco je zapíchnuté pomocí drátu, něco zas přilepené.
-

Nebe v hubě

12. října 2014 v 15:55 | Kandee |  RECEPTY
Na tento recept přišel můj přítel, kdy v práci mu ho nabídla spolupracovnice.

NEBE V HUBĚ


Ingredience
Těsto:
-50 dkg hladké mouky
-20 dkg cukru krupice
-20 dkg másla nebo Hery
-2 vejce (vážená ve skořápce 12 dkg)
-2 lžíce medu
-2 lžičky jedlé sody
-2 lžičky mléka
-rum na potření hotového těsta


Ořechová směs:
-35 dkg oříšků (libovolná kombinace)
-8 dkg cukru krupice
-12 dkg másla
-3 lžíce medu


Náplň:
-3,5 dl mléka
-1 a ¾ lžíce hladké mouky
-1 a ¾ lžíce solamylu nebo maizeny
-10 dkg cukru krupice
-30 dkg másla


Suroviny na těsto dáme na vál. Tuk hodně změklý. V mléce rozmícháme sodu a ze všech surovin vypracujeme těsto, které rozdělíme na dvě části a každou z nich vyválíme na pečícím papíře na velikost asi 30 x 40 cm.
V hrnci rozehřejeme máslo, přidáme cukr a jakmile se rozpustí přidáme med a přimícháme oříšky. Dobře promícháme a PO LŽÍCÍCH klademe na jeden díl syrového těsta a hned roztíráme. V ŽÁDNÉM případě si ořechovou směs nedávejte najednou na těsto. Ztuhla by a nešla by potom rozetřít.

Placky pečeme postupně v předehřáté troubě na 195 - 200 st. veprostřed a klidně můžeme ke konci pečení plech dát výš, aby se ořechy pěkně opekly. Pečeme asi 12 - 14 minut.
Obě upečené placky necháme dobře vystydnout.

Zatím uděláme krém. Z mléka, solamylu, mouky a cukru uvaříme kaši, kterou necháme vychladnout. Potom do ní zašleháme změklé máslo. Natřeme na spodní těsto,které před tím potřeme rumem.Přikryjeme těstem s ořechy, přitlačíme a necháme uležet a to nejlépe dva dny.

Plech 30 x 40 cm

89. Krvavý měsíc

12. října 2014 v 14:52 | Kandee |  Deník snů

KRVAVÝ MĚSÍCS rodiči jsem jela vlakem podél lesa kamsi na výlet. Po chvilce vlak zastavil a mi, jsme vyběhli si natrhat borůvky, byly sladké a velké. Byla už noc a já se podívala na tmavě modrou oblohu, kde svítil měsíc, který měl neobvyklou barvu, vyzařovala z něho krvavě červená barva a jeho ohromná síla, dolehla i k nám. Přinášel nám slzy, bolest a utrpění. Byla jsem moc smutná, ale z hlavy jsem to musela dostat ven. Šla jsem se podívat po mé sestřičce, kdepak je. Došla jsem k velkému rybníku a u břehu stál malinký domek ve tvaru cibule. Celý domek svítil oranžově a na jedné straně bylo vykrojené okno do půl kruhu. Podívala jsem se oknem dovnitř. V Domku stála jedna postel a v ní ležela moje sestřička. Vešla jsem dovnitř a podívala jsem se na sestru, která plakala. Vzala jsem jí za ruku a vyšla jsem s ní ven a řekla jí, aby se podívala na oblohu. Zvedla uplakané oči a vzhlédla na černou oblohu, na které zářil krvavý měsíc. Řekla, nic nevidím, ale já jsem jí znovu řekla, podívej se na oblohu. Obě jsme vzhlédly nahoru na tmavou oblohu a uviděli jsme krásný ohňostroj, teď už sestřička neplakala, ale plakala štěstím a láskou mi sevřela ještě víc dlaň. Její domek náhle změnil barvu na zářivě zelenou, hřejivou barvu a všichni se usmívali.