Listopad 2014

Chihayafuru

30. listopadu 2014 v 17:04 | Kandee

CHIHAYAFURU

25 epizod + 2 speciály

Snem Ayase Chihayi, žákyně šesté třídy, je, aby se z její starší sestry stala nejznámější modelka v Japonsku. Teprve nový žák Wataya Arata ji přesvědčí o tom, že má mít svůj vlastní sen, který se týká jí samotné. A tak se Chihaya dostává ke karetní hře zvané Karuta, kterou začne nejprve pro zábavu a poté i závodně hrát společně s Aratou a dalším spolužákem Mashimou Taichim. Ani po 4 letech se Chihaya svého snu nevzdává, ačkoli ostatní už neberou Karuto vůbec vážně. To umíněnou dívku ale nezastaví od snah dát dohromady tým a pokusit se vyhrát národní turnaj o titul Mistra a Královny.

(Přiznám se, ýe hru Karuta neznám, ale jak jsem ji postupně objevovala v epizodách, tak ji začala chápat a moc se mi líbila ajak ji Chihaju zapalovala. Také bych jí zkusila ale to bych musela umět japonsky a né jenom pár slovíček z anime co sleduji :D, určitě se na toto anime podívejte, moc pěkné).

Ohayo lidi

8. listopadu 2014 v 19:56 | Kandee
Ohayo přidám pár nových novinek:

mužete se těšit na:
Anime: chihayafuru
Kyoukai no Kanata
Neppu Kairiku Bushi Road
High School of the Dead

a Fixy na mangu

90. Zlý Muffin

1. listopadu 2014 v 15:20 | Kandee |  Deník snů
Seděla jsem na sedadle v autobusu a hleděla z okna, koukala jsem na bledé pole. Spozorovala jsem jak na poli uhání 3 koně s dívkami. Najednou jeden kun zakopl a udělal kotrmelec a dívka vypadla ze sedla. Ostatní dívky jí hned přiběhli na pomoc. Najednou mě sen zavedl do nějakého velkého bílého baráku, kde jsem viděla hodně dětí, mohlo jim být tak 6 - 8 let. Byly vyděšené a plakali, říkali mi že chctějí utéct, ale nemohou, protože je vězní zlý muffiny. Rodiče si pro mě přijeli, ale muffiny je hned svázaly k židlím a dávali jim všemožné cukrovinky, aby jim naplnili pusu a oni nemohli mluvit. Běžela jsem rychle pryč, otevřela dveře a předemnou se zjevila dlouchá betonová silnice v chladném počasí. Na silnici stál osedlaný černý koník, vyhoupla jsem se mu do sedla a uháněla pryč. Běželi jsme a mě byla velká zima, ani nevím co jsem měla na sobě. Dojela jsem na jedno místo, kde jsem ho moc dobře znala. K babičce. Stálo tam velké bílé auto a děti si tam skládali kufry a tašky a o kousek dál bylo velké ohniště, kdosi tam rozdělal oheň a zmizel. oheň byl obrovský ani jsem se k němu nemohla přiblížit. V ohni začalo praskat, zvedl se vítr a mraky se rozlétly a z ohně začali vystupovat bohové zvířat. První se objevil krásný vlk, který měl oranžovou hřívu, potom obrovský medvěd a slon, někam šli, ani se neotáčeli.

KONEC