Leden 2015

Americké koblížky

23. ledna 2015 v 16:42 | Kandee |  RECEPTY
Ahoj, k vánocím jsem dostala od Tescomy vykrajovátko na koblihy, tak jsem se rozhodla je zkusit. Většinu amerických koblich známe z předsmažených receptů na oleji. Příjdou mi potom strašně mastné a nechutnají mi, proto jsem vyzkoušela koblížky z trouby. Jsou úplně jiné než na oleji, chutné a zdravější. Když si je namočíte do rozpuštěné čokolády a posypete kokosem,tak jsou delikátní. Prý i Homer by neodolal. :)

Suroviny:

3 hrnky polohrubé mouky, 1 hrnek mléka, 2 žloutky, 3 lžíce cukru krupice, 2 lžíce rozehřátého másla, 1 kostka droždí, 1 lžíce rumu, špetka soli

Postup přípravy receptu

Do hrnku s vlahým mlékem rozdrobíme droždí, vmícháme lžíci cukru a lžičku mouky a necháme vzejít kvásek. Do mísy prosejeme mouku, přidáme sůl, žloutky, máslo, rum, zbylý cukr a nakonec kvásek. Vše řádně vypracujeme na hladké těsto, které dáme na teplé místo vykynout.

Těsto na pomoučněném vále vyválíme na silnější plát a pomocí formiček nebo skleničky vykrajujeme stejně velká kolečka, kterým vykrojíme ještě jedno malé kolečko uprostřed.
Poté koblížky rozklademe na plech vyloženým pečícím papírem a pečeme tak 30 min. (hlídáme)

Po upečení koblížky obalíme do z roztáte čokolády, kupovala jsem mléčnou polevu, nebo jsem dala nugátové bombony do vodní lázně a pak posypala kokosem, výsledek výborný.
Avšek musim podotknout že se musí rychle sníst, jinak ztvrdnou.

malba na plátně ptáčci

2. ledna 2015 v 19:11 | Kandee |  MoJe FantaZie
Ježíšek letošní vánoce byl opravdu bohatý dostala jsem stojan, tempery, štětce a plátna. Podařilo se mi namalovat první obrázek červené pozadí s ptáčky na větvi.